Klatki na dwór i woliery. Czyli świnki morskie na dworze.

Klatka na dwór

Nie stawiaj klatki na ziemi żeby drapieżniki i nieprzyjaciele się do niej nie dostały. Klatka powinna być wyścielona sianem o grubości ok. 5 cm. Klatka dla świnki na dwór od tej do domu różni się tym, że ta na dwór ma nogi, jest drewniana, ma siatkę za to ta do domu ma plastikowy duł, a do góry pręty.

Woliery

Jeśli macie świnkę w domu a koło domu trawę warto kupić śwince wolierę. Nie ma ona spodu więc świnka będzie mogła jeść trawę. Powinna ona mieć co najmniej 180 cm długości i 120 cm szerokości. Warto kupić wolierę która ma domek w środku jeśli nie będzie go miała można dostawić osobny drewniany domek, potrzebny jest aby świnka schowała się jeśli będzie za mocno jej ciepło lub będzie raziło ją słońce. Postaw wolierę w takim miejscu gdzie nie ma trujących roślin. trujące rośliny dla gryzoni:
orlica pospolita, miłek jaskrowaty, czosnek niedźwiedzi, kalmia szerokolistna, wszelkie rośliny bobowate, bukiew, bukszpan wieczniezielony, bluszcz pospolity, naparstnica, wiciokrzew, Toxicodendron pubescens, zimowit jesienny, bez, laurowiśnia wschodnia, krokus, konwalia majowa, narcyz, narcyz trąbkowy, oleander pospolity, ostróżka, kosaciec, nostrzyk, pokrzyk wilcza jagoda, tulipan.